Borçlarını Ödemek İçin Kaçırılmış Gibi Davrandı: Planı İstediği Gibi Gitmedi

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde herkesi şok eden bir olay yaşandı. Oğluna ulaşamayan baba N.A. evde oğlu için fidye isteyen bir not bulunca olanlar oldu.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde duyanları şok eden bir olay yaşandı. Masum bir plan yaptığını düşünen E.A.’nın planı istediği gibi gitmedi.

Borcu olduğu için evden kaçtığı iddia edilen E.A.’nın babası N.A. oğluna ulaşamayınca oğlu için endişelendi. Bunun üzerine N.A., oğlu için Çorlu Emniyet Müdürlüğüne kayıp müracaatında bulundu.

Karakoldan eve dönen N.A., evde oğlunun kaçırıldığını ve istenen adrese 300 bin lira getirmezse oğlunun öldürüleceğini yazan bir not buldu.

Baba N.A., notu alarak emniyete gitti. Asayiş Büro Amirliği ekipleri ile alınan güvenlik önemleri ile baba 300 bin lirayı verilen adrese bıraktı.

Bir süre sonra parayı almaya gelen kişi, ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Parayı almak için gelen kişi ise herkesi şok etti.

Parayı almaya gelen kişi N.A.’nın kayıp ihbarında bulunduğu oğluydu. E.A., emniyette alınan ifadesinde, babasının kayıp müracaatında bulunmak için emniyete gittiği sırada yazdığı notu kapının altından attığını itiraf etti.

E.A.ifadesinde borçları olduğunu, babasından aldığı para ile bu borçlarını ödemeyi planladığını da söyledi.

Emniyetteki işlemlerden sonra adliyeye sevk edilen E.A., çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x