Samsung yeni SSD’sini satışa sundu

Samsung, kompakt ve dayanıklı tasarıma sahip yeni bir SSD modeli olan T5 Evo’yu tanıttı. Samsung T5 Evo, 8TB’a kadar üç farklı depolama kapasitesi seçeneği ile geliyor. Taşınabilir olması ve Samsung’un şimdiye kadar sunduğu en dayanıklı SSD’lerden biri olma ihtimaliyle dikkat çekiyor. 2TB, 4TB ve 8TB depolama seçenekleri mevcut.

Samsung T5 Evo, Samsung T9’a göre daha uygun fiyatlı ve daha sağlam bir alternatif sunuyor. T5 Evo’nun boyutları 95 x 40 x 17 mm ve ağırlığı 102g. Samsung T5 Evo, V-NAND flaşa koruma sağlayan metal bir gövdeye ve lastikle kaplanmış parçalara sahip. SSD, 2 metreye kadar düşmelere dayanıklıdır ve diğer eşyalara bağlanmak için yerleşik bir tutamağa sahiptir.

Samsung yeni SSD’sini satışa sundu

Samsung T5 Evo SSD, sade bir tasarım ve diskret markalama özelliğine sahip. USB-C portunun yanında küçük bir LED bulunuyor. USB-C portu, 5Gbps hızında ve USB 3.2 Gen 1 standardındadır. SSD, aşırı ısınmayı ve termal boğulmayı önleyen Dinamik Termal Muhafaza mimarisine sahip. Bu, sürekli yük altında bile sağlanır.

Samsung T5 Evo SSD‘nin 460MB/s okuma ve yazma hızı oldukça düşük. Standart M.2 PCIe SSD’lere göre çok daha yavaş ve bu da cihazın veri aktarımı sırasında oldukça yavaş olmasına neden oluyor.

Samsung T5 Evo SSD‘nin 2TB versiyonunun fiyatı 189.99$. 4TB ve 8TB versiyonları sırasıyla 349.99$ ve 649.99$ fiyat etiketlerine sahip. T5 Evo’nun düşük okuma/yazma hızlarına rağmen, yine de uygun fiyatlı ve dayanıklı bir SSD seçeneği olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x